Budućnost ubjedljiva, Rudar do prve pobjede

Večeras je kompletirano šesto kolo Telekom prve crnogorske lige.

Fudbaleri Dečića i Sutjeske remizirali su u Tuzima 1:1.Time je prekinuta serija Sutjeske od maksimalnih pet pobjeda u ligi. Dečić je poveo golom Vulaja 67. minutu i rezultat se nije mijenjao sve do 86. minuta, kada je Janjić poravnao i tako donio bod svojoj ekipi.

Budućnost je nakon preokreta stigla do ubjedljive pobjede – 5:1 protiv Zete na domaćem terenu. Za goste je poveo Ivan Vukčević nakon 12 minuta igre. Izjednačio je Zoran Petrović u 52. minutu, deset minuta kasnije preokrenuo je Igor Ivanović. Miloš Raičković u 69. minutu pogodio je iz jedanaesterca, a zatresao je ponovo mrežu rivala u 85. minutu, dok je Lazar Mijović u 86. postavio konačan rezultat.

Rudar je u ovom kolu došao do prve pobjede i to nad Mornarom 2:1. Mornar je upisao prvi poraz u ligi. Domaćin je pobijedio zahvaljujući golovima Zakarije Surake u 7. i Ilije Vujovića u 87. minutu. Pogodak za Mornar postigao je Petar Grbić u 27. minutu.

Nakon šest odigranih kola, Sutjeska je lider na tabeli, dok su Zeta i Jezero na začelju i još uvijek nemaju pobjedu.