Studenti u blokadi pješače do Novog Sada, objavljen plan marša

Studenti u blokadi objavili su detalje pješačke ture koju će njihove beogradske kolege organizovati do Novog Sada, povodom prve godišnjice pada nadstrešnice ispred Željezničke stanice, koja će biti obilježena 1. novembra.
Kolona će krenuti u četvrtak, 30. oktobra, u 10 časova ispred Fakulteta dramskih umjetnosti. U 11.52 planirano je prolazak kod Visoke zdravstvene škole strukovnih studija u Beogradu, dok će pauze biti organizovane u Batajnici, Novoj i Staroj Pazovi. Noćenje je predviđeno u Inđiji.
Narednog dana, 31. oktobra, studenti će nastaviti put u 9.30 časova, sa pauzama kod „Domaćinskog salaša“, Čortanovaca, Sremskih Karlovaca i Petrovaradina, nakon čega će ući u Novi Sad.
Na svom Instagram profilu, studenti su objavili listu od 24 grada u Srbiji iz kojih se, kako navode, očekuje dolazak učesnika komemorativnog skupa:
Subotica, Bačka Topola, Kula, Vrbas, Zrenjanin, Novi Sad, Stara Pazova, Sremska Mitrovica, Bogatić, Ruma, Inđija, Šabac, Beograd, Smederevo, Požarevac, Vršac, Obrenovac, Petrovac na Mlavi, Valjevo, Čačak, Požega, Kraljevo, Raška i Novi Pazar.
Cilj ovog događaja, kako su poručili studenti, jeste da se održi sjećanje na žrtve tragedije i ukaže na odgovornost nadležnih institucija.
Izvor: Antena M
Foto: EPA
