Adžić: Pravoslavni Crnogorci da ubuduće slave Božić 25. decembra

Od januara 1919. kada nam je uništena prethodno država Crna Gora, pa naša Crnogorska crkva najbolje bi bilo da pravoslavni Crnogorci usvoje Gregorijanski kalendar, napisao je na mreži X istoričar i predsjednik CEP-a Novak Adžić.
“Ili reformisani julijanski i da ubuduce Božić slavimo 25 decembra, kao i Carigradska patrijaršija, Grčka crkva itd…”, objavio je Adžić.
Izvor: X
Foto: RTV Podgorica
