Dajković: Ervine, vječna si bruka, preživjeli smo teror Đukanovića, pa ćemo i tebe; Sjutra dijelim trobojke u Beranama (VIDEO)

Predsjednik Slobodne Crne Gore Vladislav Dajković oštro je reagovao na odluku ministra vanjskih poslova Ervina Ibrahimovića da Ljetnja škola „Gavro Vuković“ bude izmještena iz Berana na Cetinje.
„Ibrahimoviću je proradila ostrašćenost samo zato što je na terasi škole vidio istorijsku utemeljenu zastavu – trobojku pod kojom je ova država rođena, živjela i stekla međunarodno priznanje“, saopštio je Dajković.
On smatra da je ovim potezom pokazano da se pokušavaju potisnuti tradicionalni simboli srpskog naroda u Crnoj Gori.
„Berane nije grad koji će kleknuti pred hirovima jednog prolaznog činovnika, niti će se Vasojevići ikada stidjeti zastave koja je simbol njihove časti, ponosa i nepokora kroz vjekove“, poručio je Dajković.
Najavio je da će sjutra u 19 časova u prostorijama stranke u Beranama dijeliti trobojke svim zainteresovanim građanima.
„Još jednom ćemo nedvosmisleno pokazati da se srpski narod ne boji, da ponosno čuva svoj identitet i da tradicionalnu Crnu Goru niko ne može ugasiti niti pokoriti“, naveo je on.
Dajković je uputio direktnu poruku ministru Ibrahimoviću.
“Trobojka, srpski narod i ponosni Vasojevići će nadživjeti i Ibrahimovića i njegovu fotelju, baš kao što su nadživjeli i mnogo veće okupatore kroz vjekove, a Ervinu ostaje vječna bruka što se stidi i bježi od zastave zemlje koja ga hrani i koju navodno predstavlja”, rekao je Dajković.
Kako je kazao, “borili smo se protiv takvih i u ono mnogo žešće vrijeme, vrijeme terora Mila Đukanovića, borićemo se i danas u doba nesrećnog Milojka Spajića, nećemo ćutati.”
Izvor: Borba
