Krivokapić: Srbija je bolesnik na Dunavu, glavna je prijetnja svim svojim komšijama

Nažalost, Srbija koja je trebala da bude pokretač čivatog razvoja Balkana se pretvorila u glavnu prijetnju svim svojim susjedima i komšijama.
Ovo je izjavio savjetnik u Ministarstvu vanjskih poslova Crne Gore Ranko Krivokapić.
On je u podkastu Dija(sporni) razgovori upitao sa kim je Srbija dobro – sa Mađarima?
„Kad ne možete sa svom svojom slovenskom braćom, uključujući Bugare i Rumune, a da ne govorimo sa Albancima onda je jasna politika. Da napravimo istorijsku paralelu. Početkom XX vijeka su u svjetskoj štampi Otomansku imperiju zvali bolesnik na Bosforu. Srbija je sada bolesnik na Dunavu“, riječi su Ranka Krivokapića u ovom podkastu.
Izvor: Borba
