Ministar godine: Nagrađen Ervin Ibrahimović

Ministar vanjskih poslova Crne Gore Ervin Ibrahimović dobitnik je priznanja „Evropski ministar godine“, koje mu je uručeno na 47. izboru najuspješnijih poslovnih ljudi i kompanija jugoistočne i srednje Evrope, održanom u Sarajevu.

Priznanje je dodijeljeno u okviru manifestacije koju organizuje Direkcija Evropske nezavisne agencije za izbor i promociju najuspješnijih poslovnih ljudi i kompanija, a koja okuplja privrednike, menadžere, javne funkcionere i predstavnike diplomatskog kora iz regiona, saopšteno je iz Ministarstva vanjskih poslova.

Ibrahimović je kazao da priznanje doživljava kao potvrdu evropskog opredjeljenja Crne Gore.

„Priznanje koje mi je danas uručeno doživljavam kao veliku čast, ali i kao jasnu potvrdu posvećenosti Crne Gore jačanju regionalne saradnje, stabilnosti i ekonomskog napretka.“

Govoreći o odnosima Crne Gore i Bosne i Hercegovine, istakao je značaj daljeg razvoja saradnje.

„Tradicionalno bliski i prijateljski odnosi Crne Gore i Bosne i Hercegovine predstavljaju snažan temelj za dalje unapređenje ekonomske saradnje.“

Posebno je naglasio važnost zajedničkih infrastrukturnih i energetskih projekata.

„Kroz zajedničku realizaciju ključnih regionalnih projekata, posebno u oblastima infrastrukture i energetike, možemo direktno i dugoročno doprinijeti boljem kvalitetu života svih građana.“

Ibrahimović je poručio da Crna Gora nastavlja snažno da podržava evropski put država Zapadnog Balkana.

„Crna Gora, kao predvodnik procesa evropskih integracija na Zapadnom Balkanu, snažno i aktivno podržava evropsku perspektivu svih susjeda“, kazao je Ibrahimović.

Dodao je da su održivi ekonomski razvoj, otvaranje novih tržišta i podrška privredi ključni za stabilnu budućnost regiona.

Iz Ministarstva vanjskih poslova saopšteno je da ovo priznanje predstavlja potvrdu prepoznatosti evropske politike Crne Gore i njenog doprinosa jačanju regionalne saradnje.

Izvor: Vijesti

Foto: MVP