Slavko Perović kratko poručio: Uvijek za suverenu, ali nikad za privatnu državu

Bivši lider Liberalnog saveza Crne Gore Slavko Perović saopštio je da neće davati izjave, komentare niti intervjue povodom obilježavanja 20 godina od referenduma i obnove nezavisnosti Crne Gore.

U odgovoru na pitanje novinara Radija Crne Gore, Perović je naveo da ima samo jednu poruku – da je uvijek bio i da će uvijek biti za suverenu Crnu Goru, ali nikada za, kako je rekao, privatnu državu koja je nastala 2006. godine.

Perović je jedan od osnivača i utemeljivača Liberalnog saveza Crne Gore, političke organizacije koja je devedesetih snažno zagovarala nezavisnost države.

Podsjetimo, u susret obilježavanju dvije decenije od obnove crnogorske nezavisnosti, pokrenuta je inicijativa da se Slavku Peroviću dodijeli najviše državno priznanje, kao jednom od utemeljivača ideje o obnovi samostalnosti i lideru antiratnog pokreta u Crnoj Gori.

Crna Gora će 21. maja obilježiti 20 godina od referenduma na kojem je izglasana nezavisnost države.

Izvor: Borba