Sjutra početak radova na drugoj dionici auto-puta

Ceremonija povodom početka pripremnih radova na drugoj dionici auto-puta Bar–Boljare, Mateševo–Andrijevica, biće održana sjutra u Mateševu.

Događaj će početi u 18 časova, a prisustvovaće predstavnici Vlade Crne Gore, državnih institucija, međunarodnih partnera, izvođača radova i kompanija uključenih u realizaciju projekta.

Početak pripremnih radova označava ulazak u realizaciju jednog od najvećih infrastrukturnih projekata u Crnoj Gori, kojim će biti nastavljen razvoj auto-puta Bar–Boljare.

Dionica Mateševo–Andrijevica predstavlja nastavak prioritetne saobraćajnice koja treba da poveže sjever i jug države, kao i da unaprijedi regionalnu saobraćajnu povezanost.

Ugovor o izgradnji ove dionice, vrijedan 694 miliona eura, potpisan je u februaru sa kineskim konzorcijumom PowerChina – STECOL – PCCD.

Prema ugovoru, rok za završetak radova je pet godina, dok će dionica biti duga 23 kilometra.

Izvor: Analitika

Foto: Monteput