Osijek: Dvije bankarke 20 godina krale novac s računa klijenata, tek sada uhapšene

Dvije bankarke iz Osijeka uhapšene su zbog sumnje da su tokom gotovo dvije decenije pronevjerile skoro 2,4 miliona eura, saopštila je hrvatska policija.
Policijski službenici Službe za privredni kriminal i korupciju Policijske uprave osječko-baranjske proveli su kriminalističku istragu nad 58-godišnjom ženom iz Osijeka i 53-godišnjom ženom iz okoline grada. One se sumnjiče za zloupotrebu povjerenja u privrednom poslovanju i zloupotrebu službenih ili poslovnih isprava.
Prema navodima policije, osumnjičene su od 28. oktobra 2005. do 13. marta 2025. godine, na svojim radnim mjestima u banci u Osijeku, djelovale u dogovoru, isplaćujući sebi novac s računa klijenata radi pribavljanja protivpravne imovinske koristi.
Kako bi prikrile nezakonite radnje, izrađivale su i potpisivale lažne i krivotvorene isprave, koje su potom prikazivale kao vjerodostojne, oštetivši banku za ukupno 2.393.296,50 eura.
Na osnovu sudskog naloga, policija je izvršila pretrese stanova i drugih prostora osumnjičenih, oduzimajući računare i mobilne telefone. Nakon kriminalističkog istraživanja, obje su predane pritvorskom nadzorniku, dok je Županijskom državnom tužilaštvu u Osijeku podnešen poseban izvještaj protiv njih.
Izvor: Pobjeda
Foto: Pixsell
