Policija sankcionisala 13 osoba zbog blokade mosta na Sitnici

Podgorička policija sankcionisala je 13 osoba zbog današnje blokade mosta na Sitnici, tokom koje su svojim vozilima spriječili nesmetano odvijanje saobraćaja.
Iz Uprave policije poručili su da organizatori i učesnici protesta, u ostvarivanju svojih prava, ne smiju ugrožavati prava drugih građana.
Naglašeno je i da je, radi bezbjednosti svih učesnika u saobraćaju, obavezno prijavljivanje javnih okupljanja, te da policija svaki zahtjev cijeni pojedinačno i postupa u skladu sa procjenom situacije na terenu.
„Takođe, još jednom naglašavamo važnost saradnje sa policijom i partnerskog odnosa kako bi svi građani mogli bezbjedno koristiti javne saobraćajnice, a mirni skupovi bili realizovani bez rizika po bezbjednost i prava drugih“, poručili su iz Uprave policije.
Blokade saobraćajnica u Donjoj Gorici i na Vranjini danas su trajale od 15 do 18 časova, dok su novi protesti najavljeni za sjutra u podne.
Izvor: Analitika
Foto: Miraš Dušević_TV E
